START O NAS MAPA STRONY KONTAKT LINKI
SZKOLENIA AKTUALNOŚCI ARCHIWUM NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP REJESTRACJA
WNWA

07.08.2022

Od 08.08.2022 rozpoczynam regularne spożywanie wybranych owoców, owoców jagodowych oraz warzyw w formie zaproponowanej przez Juice Plus. 6 miesięcy temu rozpoczęła to moja Mama, której produkty Juice Plus pomogły wyjść z ...

więcej

03.08.2022

Wracam po długiej przerwie spowodowanej zaangażowaniem się w działalność edukacyjną związaną z nauczaniem języka angielskiego w prywatnej szkole w Warszawie. Praca ta w latach 2016-2020 całkowicie zdominowała moje życie zawodowe, ale oczywiście nie na tyle, aby w ogóle zrezygnować z prowadzenia zajęć sportowych z kijkami, ale tym razem ...

więcej

22.03.2016

Dziś mija 5 Rocznica Śmierci śp. Kasi Wota.

Chciałbym upamiętnić na zawsze te wspólne lata spędzone z Nią podczas promocji wellness i chodzenia z kijkami po zdrowie zarówno w USA jak i w Polsce, a także podkreślić sens walki o pokonanie ciężkiej choroby z jaką ...

więcej

Tom Rutlin - Ojciec Nordic Walking i Twórca Exerstriding Total Body Walking oraz Piotr Kowalski - pionier Nordic Walking i Exerstriding w Polsce - zapraszają wszystkich chętnych na wspólny trening marszowy z kijkami - Dla Zdrowia, Sprawności Fizycznej i Długowieczności:

więcej

Wywiad "rzeka" z Piotrem Kowalskim

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami mylenia ważnych informacji w kwestii moich działań na niwie historii promocji NW w Polsce, postanowiłem je inaczej niż zwykle podsumować.Publikuję odpowiedzi na pytania do wywiadu ze mną, który się nigdy nie ukazał oficjalnie (choć bez mojej ...

więcej

Warszawa, 22.03.2015r

Dziś mija 4 Rocznica Odejścia Najdroższej Memu Sercu śp.Kasi Wota.

Do Zrealizowania Twoich Marzeń już Blisko Mój Aniele, Dałaś mi z Siebie tak Wiele, że nie sposób Nigdy Zapomnieć. Choć Dziś bardziej czuje, że niby jakaś głęboka Rana nie chce się ...

więcej

Zapraszam Amatorów Chodzenia z Kijkami do udziału w konsultacjach i szkoleniach, dotyczacych Nordic Walking oraz Exerstriding!

To doskonała okazja, aby nauczyć się posługiwać odpowiednio dobranymi, profesjonalnymi kijkami w sposób prawidłowy i skuteczny dla osiagnięcia własnych celów, a przede wszystkim dla czerpania korzyści zdrowotnych.

Dla tych z ...

więcej

11 czerwca 2014r. w godzinach 11:00 - 18:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut od Metra Wilanowska) odbędzie się trzecia edycja akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego".

Jej celem jest popularyzacja ...

więcej

Warszawa, 22.03.14

Kochana Kasiu!

Twój brak nadal odczuwamy w naszych sercach z wielkim bólem, zwłaszcza teraz, gdy sami bardzo cierpimy.

Tak bardzo bym chciał, abyś tu z nami była Kasieńko.

3 lata temu, 22.03.11 Bóg zdecydował inaczej, i zabrał mi Ciebie na Wieczny Spacer Z ...

więcej

Dziś mija 2. rocznica Odejścia Mojej Ukochanej Śp. Kasi Wota, Wspaniałej i Niezrównanej Propagatorki Wellness oraz Chodzenia z Kijkami po Zdrowie, a przede wszystkim Wzoru do naśladowania przez wszystkie osoby zmuszone stawić czoła chorobie, zwłaszcza Amazonki z Centrum Onkologii w Warszawie i inne w różnych miejscach w Polsce, których ...

więcej

biegamy.orgArchiwum » Aktualności

 Ostatnie Pożegnanie Kasi Wota

Ostatnie Pożegnanie Kasi Wota

Chodzież 26 03 2011

„Wspomnienie o Mojej Kasieńce”

Kochani,

Chciałbym Wam opowiedzieć o ostatnich czterech latach życia osoby, będącej ucieleśnieniem Piękna, Mądrości Życiowej, Wrażliwości, a Przede Wszystkim Niewyobrażalnych Dla Was Pokładów Energii, Witalności i Determinacji zarówno w realizowaniu swoich marzeń, jak i w Naszej wspólnej Walce z chorobą.

Dziś, z perspektywy moich głębokich przemyśleń oraz najświeższych rozmów z Kasią, będącą już tam gdzie słońce zawsze wschodzi, mogę śmiało powiedzieć, że Bóg dał mi możliwość uczestniczenia w niezwykłej Misji, jakiej podjęła się Kasia tu na Ziemi, oraz sprawił, że uczestniczyłem w Jej Przejściu w inny wymiar, oraz w Jej Przemianie w Najwyższego w Hierarchii Anioła, tak bardzo już od 4 dni Uprzywilejowanego przez Boga, za to, czego doświadczyła w niełatwym życiu doczesnym, oraz jakiej udręce musiała stawić czoła, walcząc z rakiem piersi z niegasnącym uśmiechem na ustach, zmagając się z trudami nękającymi Jej ostatnio coraz wątlejsze i słabnące Ciało. Bóg zaakceptował to umęczone ciało, jako wyraz niezwykłego oddania i poświęcenia ze strony Kasi. 

Ta Misja, polegająca na odnalezieniu Miłości Swego Życia, która pomoże jej zrealizować postawione przez Boga cele, zaczęła się w … no właśnie, w Marcu 2007 roku, gdy w sposób dla mnie wtedy niewytłumaczalny – transkontynentalny niebiański impuls uruchomił mój telefon, który zawsze trzymam wyłączony podczas wykładów i szkoleń instruktorskich Nordic Walking, i nigdy nie odbieram. Odebrałem i usłyszałem najczystszy, kobiecy głos, jaki znam, który od tamtej pory ściągał mnie jak magnes do dalszych działań. Ten Anioł w ludzkiej postaci okazał być się piękną kobietą, będącą ucieleśnieniem moich marzeń, który zaprosił mnie do USA dzięki Fundacji opiekującej się … Amazonkami, abyśmy mogli rozpocząć wspólną Misję. Na tym etapie Misji, mieliśmy zacząć naukę Nordic Walking Kasi i jej przyjaciół, po to, aby wraz ze mną mogła pokazać Amazonkom jak inaczej można wzmacniać się i osłabiać skutki leczenia nowotworów. Efekt był natychmiastowy, a nieoczekiwana wizyta w Chicago największej w Polsce specjalistki od rehabilitacji Amazonek, dr Hanny Tchórzewskiej, potwierdziła słuszność podjętych przez nas działań.

Kolejnym etapem było umożliwienie Kasi powrotu do Polski i spotkanie się z jej córkami, które zmuszona trudami życia rodzinnego, zostawiła na 2 lata, oraz wspólne zbudowanie rodziny, o jakiej marzyła, aby zapewnić sobie kontrolę nad ich wychowywaniem i edukowaniem. Impulsem do zmiany dla mnie i dla Kasi był wypadek  samochodowy w drodze do Estonii (po usłyszenie prawdy o ludzkiej nikczemności), w którym cudem, (jak wtedy myślałem, dziś wiem, że taki był plan Misji), uszliśmy z życiem. Udało się, rozpoczęliśmy wspólne życie i pracę w Warszawie, a dziewczynki rozpoczęły naukę w elitarnej szkole średniej, do której gdyby nie Misja, nie miałyby nigdy dostępu.

Wtedy nastąpił dla Nas najtrudniejszy Etap – było nim wykrycie najbardziej agresywnego i złośliwego nowotworu, określanego, jako nieuleczalny, rokującego bardzo źle. Kasia dzielnie zniosła wszystkie początkowe etapy leczenia, a 3 tygodnie po operacji piersi, była w lepszej formie sportowej niż kiedykolwiek, zadziwiając lekarzy i koleżanki Amazonki, które razem uczyliśmy Nordic Walking. Promowała to, co robiliśmy występując w mediach, szkoliła instruktorów, razem całą rodziną zagraliśmy w serialu TVP „Szpital Odzyskanej Nadziei”, w programie „Rozmowy w Toku”, „Kawa czy Herbata” i realizowała ze mną duże projekty prozdrowotne, jednocześnie zmieniając nasz styl życia, odżywiania i zarażała tym innych. 

Po Etapie edukacji prozdrowotnej i zjednywania sobie ludzi, poszerzania kręgu przyjaciół i dawania mi ogromnej satysfakcji z tego, co robiła, przyszedł etap pokazywania ludziom chorym na nowotwory, szerokiego wachlarza możliwości terapii, od medytacji, ćwiczeń oddechowych, czerpania energii z zewnątrz, po naturalne suplementy, trening jogi, psychoterapię i wiele innych, które nie tylko miały pomóc jej w opóźnianiu skutków zaostrzającej się choroby, ale także przygotować ją do największego Marzenia – stworzenia Centrum Profilaktyki Zdrowia. 

Teraz nadszedł ostatni Etap Misji – Determinacja w Walce z Bólem i Pokazanie jak jednak można akceptować życie takim, jakie jest, gdy pojawiły się zmiany w kościach, które spowodowały błyskawiczne zniekształcenia, skrzywienia szkieletu, oraz totalne wychudzenie. To właśnie wtedy Kasia pokazała wszystkie cechy swojego charakteru: nieustępliwość, siłę, pokorę dla tego co jest nieuniknione, celebrowanie życia tu i teraz, cieszenie się każdą chwilą z nami, dobroć, pogodę ducha, wyrozumiałość i bunt przeciw złu i obłudzie, oraz powolne, przygotowywanie siebie i nas na odejście, tak, aby nie sprawić bólu, i dać radość przebywania w radosnym nastroju po raz ostatni. Uwolniła się także z innych ciężarów i głęboko osadzonych w ciele zadr psychicznych. Kilka dni przed odejściem, dała już pierwsze sygnały, żegnając się z różnym naszymi przyjaciółmi mieszkającymi daleko poza granicami kraju, a w ostatnią noc dopuściła do siebie mnie i swojego kuzyna, Grzegorza, który spiął klamrą nasze wspólne życie w Warszawie – to on nas przywitał i bardzo nam pomógł w 2008 roku w Warszawie, i pożegnał, jako rodzinę z Kasią na czele, pomagając jeszcze bardziej, okazując się Wielkim Człowiekiem i Przyjacielem. Przysłała nam wreszcie Justynę, aby pokonać w spokoju i radości długą trasę do Chodzieży. O Wszystkim pomyślałaś, jak zawsze!

Pan Bóg Potrzebuje Dobrych Ludzi Wcześniej i Szykuje im Dobre Miejsce. Tobie Kasieńko przygotował Najlepsze i Obdarzył Cie Najwyższymi Przywilejami – Bycia z Nami, Z Rodziną i Przyjaciółmi aż przez 40 dni, zostało jeszcze 36, i obserwowania Nas Jak sobie radzimy w nowej rzeczywistości, czuwania nad nami i pomagania nam w trudnych chwilach. Odczułem to na własnej skórze już sześć godzin po Twoim odejściu, dlatego przekazuje to tu w tym miejscu tym, którzy tego doświadczą wkrótce.

Wszystkie Cele Twojej Misji, wyznaczone Tobie przez Boga, Mój Święty Aniele, zostały zrealizowane: 

1. Po latach udręki i okaleczanego życia odnalazłaś i doświadczyłaś Całą sobą prawdziwej Miłości i stworzyłaś nam Rodzinę w bezpiecznym miejscu.

2. Znalazłaś dla siebie najlepszy sposób na zdrowie – Nordic Walking, pokazując wszystkim kobietom w każdym wieku, piękną nienaganną pełną gracji technikę, niedoścignioną dla nikogo!

3. Zapewniłaś swoim córkom spokój, radość, poczucie bezpieczeństwa i dalszą opiekę, otwierając drogę do dalszej edukacji i kariery.

4. Nauczyłaś ludzi innego myślenia o swoim zdrowiu i chorobie, pokazując na własnym przykładzie Jak można zniwelować skutki nieuleczalnej choroby, budować w sobie determinację i wolę walki do końca, do momentu, który pokaże ludziom, że można wiele zrobić dla siebie i innych nawet w beznadziejnych sytuacjach, inspirując tym nie tylko nas, najbliższych Tobie, ale pokazując to setkom osób, które napotkałaś na swojej drodze misyjnej i za to Ciebie pokochali. Zrealizujemy To Twoje Marzenie i Stworzymy Akademie Zdrowia i Medycyny Naturalnej!

5. Zmieniłaś nas wszystkich, a zwłaszcza Moje Zycie na Lepsze, czyniąc każdą sekundę bycia z Tobą największym sukcesem i Radością mego, doświadczonego przecież już bycia na tym łez padole! Szkoda, że tak krótkie było to Twoje szczęście, ale i Tak Kasieńko dowiedziałem się 2 dni temu, że ciocia Doroty z Łeby, która zachorowała w tym samym roku i miesiącu co Ty, mając tego samego guza i te same przerzuty do kości, odeszła już 1.5 roku wcześniej, a więc przeżyłaś dwa razy dłuższy i na pewno szczęśliwszy okres w życiu.

6. Uzyskałaś za To Wszystko, Najwyższą Nagrodę i Wyznaczyłaś nam Wszystkim Niebotyczny Cel: Dorównanie Tobie w działaniu tu na Ziemi i Spotkanie się Za to w nagrodę z Tobą Tam Gdzie Słońca Pełen Blask Zawsze świeci i rozjaśnia Twoją Śliczną, Śniadą i Uśmiechniętą Buźkę. Teraz Tam Jak już nas wzmocnisz i scalisz, zrealizujesz nowe cele i misje Boga- wędrując po Niebiańskich Trasach z Kijkami podzielisz się z Zabłąkanymi duszyczkami Swoją Ziemską Wiedzą i Radością.

Kochasz Kasiuś? Kochasz?

Ja Ciebie Kocham, Bardzo, A Ty?

Kocham Cię Piotruniu, Kocham!

Nazwa użytkownika
Hasło
Zapomniałem hasło
0
0
0
Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać świeże aktualności na Twój email !

Copyright Piotr Kowalski. Materiały umieszczone na tej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk zamieszczonych treści i ich publikacja w jakiejkolwiek formie bez zgody autora, zabronione.

SZKOLENIA AKTUALNOŚCI NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP