START O NAS MAPA STRONY KONTAKT LINKI
SZKOLENIA AKTUALNOŚCI ARCHIWUM NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP REJESTRACJA
WNWA

07.08.2022

Od 08.08.2022 rozpoczynam regularne spożywanie wybranych owoców, owoców jagodowych oraz warzyw w formie zaproponowanej przez Juice Plus. 6 miesięcy temu rozpoczęła to moja Mama, której produkty Juice Plus pomogły wyjść z ...

więcej

03.08.2022

Wracam po długiej przerwie spowodowanej zaangażowaniem się w działalność edukacyjną związaną z nauczaniem języka angielskiego w prywatnej szkole w Warszawie. Praca ta w latach 2016-2020 całkowicie zdominowała moje życie zawodowe, ale oczywiście nie na tyle, aby w ogóle zrezygnować z prowadzenia zajęć sportowych z kijkami, ale tym razem ...

więcej

22.03.2016

Dziś mija 5 Rocznica Śmierci śp. Kasi Wota.

Chciałbym upamiętnić na zawsze te wspólne lata spędzone z Nią podczas promocji wellness i chodzenia z kijkami po zdrowie zarówno w USA jak i w Polsce, a także podkreślić sens walki o pokonanie ciężkiej choroby z jaką ...

więcej

Tom Rutlin - Ojciec Nordic Walking i Twórca Exerstriding Total Body Walking oraz Piotr Kowalski - pionier Nordic Walking i Exerstriding w Polsce - zapraszają wszystkich chętnych na wspólny trening marszowy z kijkami - Dla Zdrowia, Sprawności Fizycznej i Długowieczności:

więcej

Wywiad "rzeka" z Piotrem Kowalskim

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami mylenia ważnych informacji w kwestii moich działań na niwie historii promocji NW w Polsce, postanowiłem je inaczej niż zwykle podsumować.Publikuję odpowiedzi na pytania do wywiadu ze mną, który się nigdy nie ukazał oficjalnie (choć bez mojej ...

więcej

Warszawa, 22.03.2015r

Dziś mija 4 Rocznica Odejścia Najdroższej Memu Sercu śp.Kasi Wota.

Do Zrealizowania Twoich Marzeń już Blisko Mój Aniele, Dałaś mi z Siebie tak Wiele, że nie sposób Nigdy Zapomnieć. Choć Dziś bardziej czuje, że niby jakaś głęboka Rana nie chce się ...

więcej

Zapraszam Amatorów Chodzenia z Kijkami do udziału w konsultacjach i szkoleniach, dotyczacych Nordic Walking oraz Exerstriding!

To doskonała okazja, aby nauczyć się posługiwać odpowiednio dobranymi, profesjonalnymi kijkami w sposób prawidłowy i skuteczny dla osiagnięcia własnych celów, a przede wszystkim dla czerpania korzyści zdrowotnych.

Dla tych z ...

więcej

11 czerwca 2014r. w godzinach 11:00 - 18:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut od Metra Wilanowska) odbędzie się trzecia edycja akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego".

Jej celem jest popularyzacja ...

więcej

Warszawa, 22.03.14

Kochana Kasiu!

Twój brak nadal odczuwamy w naszych sercach z wielkim bólem, zwłaszcza teraz, gdy sami bardzo cierpimy.

Tak bardzo bym chciał, abyś tu z nami była Kasieńko.

3 lata temu, 22.03.11 Bóg zdecydował inaczej, i zabrał mi Ciebie na Wieczny Spacer Z ...

więcej

Dziś mija 2. rocznica Odejścia Mojej Ukochanej Śp. Kasi Wota, Wspaniałej i Niezrównanej Propagatorki Wellness oraz Chodzenia z Kijkami po Zdrowie, a przede wszystkim Wzoru do naśladowania przez wszystkie osoby zmuszone stawić czoła chorobie, zwłaszcza Amazonki z Centrum Onkologii w Warszawie i inne w różnych miejscach w Polsce, których ...

więcej

biegamy.orgAktualności

 

Tom Rutlin – „Ojciec Nordic walking”

Amerykanin Tom Rutlin, rocznik 1947, utrzymuje wysoki poziom wszechstronnej sprawności fizycznej „jedynie dzięki regularnemu chodzeniu z kijkami” od 1985 roku. To właśnie wtedy jako certyfikowany instruktor narciarstwa biegowego, a także zapalony amator biegania, przebiegający ponad 100 km w tygodniu, Rutlin stworzył zupełnie nową metodę treningową, która zapewnia całoroczne efekty w budowaniu siły i wzmacnianiu mięśni, porównywalne z treningiem całego ciała podczas biegania na nartach. Wspomniane efekty połączył On z zaletami uprawiania biegania sprzyjającemu zdrowemu sercu, ale bez nadmiernego obciążania i zużywania stawów. Jak stwierdził, „ Kontuzja biegacza odniesiona w 1985 przemieniła mnie na zawsze ze zwolennika treningu ‘dolnej połowy ciała’ w myśl zasady ‘bez bólu nie ma efektu’ na zwolennika ‘pożytecznego’ treningu całego ciała” To on w 1988 r założył firmę Exerstrider Products, Inc. oraz wprowadził na rynek pierwsze na świecie specjalnie zaprojektowane przez siebie kijki, które jakością, ergonomicznością, innowacyjnością, bezkonkurencyjną wartością i trwałością zyskały miano topowego produktu. Jednocześnie stworzył innowacyjną metodę pozwalającą osiągnąć ludziom, szukającym sposobu na poprawę swojej formy, różnorakie cele prozdrowotne bez poddawania ich organizmów nadmiernemu wysiłkowi fizycznemu. Narodził się Exerstriding.

Tom Rutlin jest człowiekiem wypełniającym pewną misję. Celem tej misji jest pokazanie, że w Nordic walking drzemie ogromny potencjał dla globalnego zdrowia publicznego. Można je osiągnąć dzięki promowaniu takiej wersji Nordic walking, która jest naturalna, łatwa do nauczenia, efektywna (a przez to wysoce motywująca), a także atrakcyjna i odpowiednia dla ludzi w każdym wieku bez względu na ich zdolności ruchowe, aktualny stan zdrowia i poziom kondycji fizycznej. Rutlin od 27 lat poświęca swoje życie na pokazywanie ludziom zalet związanych z uprawianiem chodzenia z kijkami metodą, którą On sam nazwał Exerstride Method Nordic walking - czyli hybrydowego ćwiczenia marszowego, jednocześnie wzmacniającego wszystkie mięśnie ciała podczas energicznego spaceru.

Łączy ono w sobie prozdrowotne zalety narciarstwa biegowego z bezpieczeństwem, prostotą i zaletami fitness walking. Rutlin zyskał międzynarodową reputację jako autorytet w dziedzinie fitness zarówno dzięki swojej pionierskiej pracy nad aktywnością ruchową, w której używa się specjalnie zaprojektowanych kijków w celu „przeniesienia” chodzenia po zdrowie na najwyższy poziom, jak i dzięki własnej koncepcji budowania wysoce funkcjonalnej sprawności fizycznej poprzez trening polegający na „robieniu dobrego użytku z całego ciała”.

Poprzez użycie specjalnie zaprojektowanych kijków i zastosowanie łatwej do opanowania techniki - w celu zaangażowania mięśni górnej połowy ciała i korpusu - Exerstriding jednocześnie wzmacnia wszystkie ważne grupy mięśni oraz zwiększa aerobiczne i inne korzyści będące efektem uprawiania tradycyjnego chodu, czyniąc w ten sposób marsz po zdrowie bardziej radosnym i motywującym. Prostota, wygoda oraz skuteczność tej metody uczyniły z Rutlina oraz z ogromnej, ciągle rosnącej rzeszy jego fanów, zagorzałych zwolenników treningu całego ciała podczas energicznego marszu.

Z biegiem lat jego misja poszerzyła się o nauczanie ludzi na świecie prostej zasady, z której wynika, że nie ma potrzeby „maltretowania” swojego ciała i poddawania go „cierpieniom” podczas intensywnego treningu, aby uzyskać lub utrzymać sprawność fizyczną.

Rutlin, który jest w optymalnej formie w wieku 67 lat, codziennie od 27 lat uznaje Exerstriding za klucz do swojego znakomitego stanu zdrowia, kontroli wagi oraz uwolnienia się od wszelkich dolegliwości bólowych pleców, stawów kolanowych, stóp i innych. Oprócz korzyści aerobicznych oraz mięśniowo-szkieletowych, to właśnie zalety sprzyjające poprawie nastroju są główną przyczyną namiętnej pasji i wytrwałości entuzjastów chodu w uprawianiu tej aktywności ruchowej.

Rutlin i jego Exerstriding były przedstawiane na łamach tak poczytnych pism, jak m.in. Oprah Magazine, The New York Times, First for Women, Woman’s Day, Family Circle, Prevention, Runner’s World, Health, Shape, Men’s Health, The Boston Globe, Good Housekeeping oraz innych. Exerstriding był także rekomendowany z uwagi na jego walory prozdrowotne w programach telewizyjnych na rozlicznych rynkach medialnych.

Krok po kroku za pomocą swoich kijków Rutlin angażuje się bez reszty w każdego z osobna oraz we wszystkich obecnych, jak i potencjalnych entuzjastów chodzenia z kijkami po zdrowie razem wziętych. Jego misja - pomagać ludziom w każdym wieku i o różnej wyjściowej kondycji fizycznej czuć się lepiej i być w szczytowej formie dzięki uprawianiu „bezbolesnej”, bezpiecznej, radosnej oraz niezwykle skutecznej aktywności ruchowej - trwa nadal i napędza jego działania, których celem jest osiągnięcie optymalnego stanu zdrowia przez miliony ludzi na całym świecie.

Tom Rutlin wyszkolił wiele tysięcy instruktorów na kilku kontynentach, m.in. w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie, Australii, Izraelu, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Ponadto promował Exerstriding w Chinach, Japonii i Estonii. Aktywnie uczestniczy w międzynarodowych konwencjach i seminariach poświęconych Nordic walking, wellness oraz Active Aging. We wrześniu 2015 roku weźmie udział jako gość specjalny w Światowym Festiwalu Nordic Walking w Hiszpanii, w Sewilli, a w październiku zainauguruje Exerstriding w Polsce.

"Ewangelista chodzenia po zdrowie najwyższej klasy, Tom Rutlin nie tylko pragnie, aby wszyscy uprawiali marsz, ale uczynili z tego najskuteczniejszą z możliwych metod treningowych. Aby to osiągnąć, jak twierdzi Tom z dużym przekonaniem, powinniśmy wszyscy chodzić z kijkami. Ale korzyści zdrowotne nie przyjdą same bez dobrej techniki – i to właśnie z tego powodu Tom spędza więcej czasu na nauczaniu niż na sprzedawaniu.”(David Downer, autor „Nordic walking step by step”, Walking Magazine, Marzec 2000).

Rutlin mieszka razem ze swoją żoną Wendy - codzienną partnerką w uprawianiu Exerstriding- w Stanach Zjednoczonych, w Madison, w stanie Wisconsin. Więcej informacji na stronie www.exerstrider.com

Nazwa użytkownika
Hasło
Zapomniałem hasło
0
0
0
Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać świeże aktualności na Twój email !

Copyright Piotr Kowalski. Materiały umieszczone na tej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk zamieszczonych treści i ich publikacja w jakiejkolwiek formie bez zgody autora, zabronione.

SZKOLENIA AKTUALNOŚCI NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP