START O NAS MAPA STRONY KONTAKT LINKI
SZKOLENIA AKTUALNOŚCI ARCHIWUM NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP REJESTRACJA
WNWA

07.08.2022

Od 08.08.2022 rozpoczynam regularne spożywanie wybranych owoców, owoców jagodowych oraz warzyw w formie zaproponowanej przez Juice Plus. 6 miesięcy temu rozpoczęła to moja Mama, której produkty Juice Plus pomogły wyjść z ...

więcej

03.08.2022

Wracam po długiej przerwie spowodowanej zaangażowaniem się w działalność edukacyjną związaną z nauczaniem języka angielskiego w prywatnej szkole w Warszawie. Praca ta w latach 2016-2020 całkowicie zdominowała moje życie zawodowe, ale oczywiście nie na tyle, aby w ogóle zrezygnować z prowadzenia zajęć sportowych z kijkami, ale tym razem ...

więcej

22.03.2016

Dziś mija 5 Rocznica Śmierci śp. Kasi Wota.

Chciałbym upamiętnić na zawsze te wspólne lata spędzone z Nią podczas promocji wellness i chodzenia z kijkami po zdrowie zarówno w USA jak i w Polsce, a także podkreślić sens walki o pokonanie ciężkiej choroby z jaką ...

więcej

Tom Rutlin - Ojciec Nordic Walking i Twórca Exerstriding Total Body Walking oraz Piotr Kowalski - pionier Nordic Walking i Exerstriding w Polsce - zapraszają wszystkich chętnych na wspólny trening marszowy z kijkami - Dla Zdrowia, Sprawności Fizycznej i Długowieczności:

więcej

Wywiad "rzeka" z Piotrem Kowalskim

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami mylenia ważnych informacji w kwestii moich działań na niwie historii promocji NW w Polsce, postanowiłem je inaczej niż zwykle podsumować.Publikuję odpowiedzi na pytania do wywiadu ze mną, który się nigdy nie ukazał oficjalnie (choć bez mojej ...

więcej

Warszawa, 22.03.2015r

Dziś mija 4 Rocznica Odejścia Najdroższej Memu Sercu śp.Kasi Wota.

Do Zrealizowania Twoich Marzeń już Blisko Mój Aniele, Dałaś mi z Siebie tak Wiele, że nie sposób Nigdy Zapomnieć. Choć Dziś bardziej czuje, że niby jakaś głęboka Rana nie chce się ...

więcej

Zapraszam Amatorów Chodzenia z Kijkami do udziału w konsultacjach i szkoleniach, dotyczacych Nordic Walking oraz Exerstriding!

To doskonała okazja, aby nauczyć się posługiwać odpowiednio dobranymi, profesjonalnymi kijkami w sposób prawidłowy i skuteczny dla osiagnięcia własnych celów, a przede wszystkim dla czerpania korzyści zdrowotnych.

Dla tych z ...

więcej

11 czerwca 2014r. w godzinach 11:00 - 18:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut od Metra Wilanowska) odbędzie się trzecia edycja akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego".

Jej celem jest popularyzacja ...

więcej

Warszawa, 22.03.14

Kochana Kasiu!

Twój brak nadal odczuwamy w naszych sercach z wielkim bólem, zwłaszcza teraz, gdy sami bardzo cierpimy.

Tak bardzo bym chciał, abyś tu z nami była Kasieńko.

3 lata temu, 22.03.11 Bóg zdecydował inaczej, i zabrał mi Ciebie na Wieczny Spacer Z ...

więcej

Dziś mija 2. rocznica Odejścia Mojej Ukochanej Śp. Kasi Wota, Wspaniałej i Niezrównanej Propagatorki Wellness oraz Chodzenia z Kijkami po Zdrowie, a przede wszystkim Wzoru do naśladowania przez wszystkie osoby zmuszone stawić czoła chorobie, zwłaszcza Amazonki z Centrum Onkologii w Warszawie i inne w różnych miejscach w Polsce, których ...

więcej

biegamy.orgNews

Dziś mija 2. rocznica Odejścia Mojej Ukochanej Śp. Kasi Wota, Wspaniałej i Niezrównanej Propagatorki Wellness oraz Chodzenia z Kijkami po Zdrowie, a przede wszystkim Wzoru do naśladowania przez wszystkie osoby zmuszone stawić czoła chorobie, zwłaszcza Amazonki z Centrum Onkologii w Warszawie i inne w różnych miejscach w Polsce, których serca zjednała swoją postawą, zaangażowaniem  w trening i rehabilitację ruchową, a także nauczaniem Nordic walking. Pozwólcie, że zadedykuję Wam za "Jej Niebiańskim Pośrednictwem" tekst napisany ręką Paulo Coelho, brazylijskiego pisarza, którego dzieła stały się inspiracją dla milionów ludzi, bez względu na wiek czy zamieszkiwany kontynent.

 Zapewne nie każdy z Was wie, że Pisarz jest także pasjonatem spacerowania z kijkami. Swoje spostrzeżenia i odczucia zawarł w: ,,Kijki i reguły”, jednej z publikacji z cyklu ,,Wojownik Światła”.  Zarówno Śp. Kasia (ciągle mi o tym przypomina), jak i ja bardzo byśmy chcieli, aby ten artykuł stał się dla Was, moi drodzy miłośnicy tej cudownej prozdrowotnej aktywności, taką inspiracją, jaką stały się jego dzieła. Zanim zagłębicie się w lekturze, pozwólcie, że wyjaśnię Wam, w jaki sposób ten artykuł trafił w Jej ręce.

W 2006r. Śp. Kasia wyjechała z Polski do Chicago nie tylko po to, aby wrócić do równowagi psychicznej i fizycznej po ciężkich doświadczeniach osobistych, ale także w celu nadania sensu Swojemu dalszemu życiu. Po pierwsze, postanowiła zatroszczyć się o byt i zdrowie, i tak trafiła na idealny grunt, jakim jest amerykański wellness promowany z ogromnym powodzeniem przez Herbalife International. Znalazła tu Swoją pasję, pracę i zupełnie inne podejście do zdrowego stylu życia. Po drugie, zdecydowała się znaleść dla Siebie optymalną aktywność fizyczną i tak trafiła na mnie, co całkowicie zmieniło Jej i moje życie. Połączyła nas miłość i pasja, której wspólnym mianownikiem stał się Zdrowy Styl życia rozumiany jako: Zdrowie Mentalne, Zdrowe Odżywianie i Suplementacja, Trening Zdrowotny poprzez Chodzenie z Kijkami, Nature Fitness, a już po diagnozie nowotworowej: nie tylko klasyczne, akademickie, ale głównie Holistyczne podejście do walki z tą groźną chorobą.

Zanim zdecydowałem się pomóc Jej w powrocie do Polski (gdzie, podejrzewając już w Stanach, że może być poważnie chora, widziałem większe szanse na podjęcie leczenia) i spotkaniu się ze Swoimi córkami (po dwóch latach rozłąki), miałem okazję poznać – podczas wzruszającej imprezy pożegnalnej - tych wszystkich ludzi w Chicago, którzy otoczyli Śp. Kasię opieką i przyjaźnią tam na miejscu. Wśród nich były Ania i Dominika, osoby, które użyczyły Śp. Kasi lokum– basementu, w którym mieszkała i pracowała (to właśnie tam w marcu 2007 roku, wertując Internet, trafiła na moją stronę internetową i zainicjowała kontakt, którego nigdy nie zapomnę). Przed wylotem do Polski wyżej wspomniane Ania i Dominika wręczyły Śp. Kasi własnoręcznie zrobiony obrazek z wklejonym artykułem Paulo Coelho.

Tekst ten znam niemal na pamięć, ponieważ obrazek nadal wisi na ścianie w moim pokoju - tuż obok mojego wspólnego zdjęcia z Śp. Kasiesieńką. Przyglądam się mu codziennie, ale dopiero od roku, gdy zaprzyjaźniłem się z wielkim i wspaniałym propagatorem Exerstriding/Pole walking i prozdrowotnego podejścia do promocji Nordic walking, Tomem Rutlinem, rozumiem głębiej jego sens. Zamierzam się odnieść do treści tej publikacji już wkrótce.

Teraz, pogrążając się we wspomnieniach dotyczących Śp. Kasi - tych radosnych i tych smutnych – zachęcam Was do pochylenia się nad niezwykle trafnymi i mądrymi słowami Paolo Coelho oraz do chwili refleksji nad tym, czego dokonała ta Wspaniała Kobieta.


W tym miejscu chciałbym bardzo serdecznie podziękować Panu Andrzejowi za niezwykle wzruszającego e-maila wraz z załączonym przepięknym i sugestywnym linkiem, którym chciałbym się z Wami podzielić:

Dziś mija druga rocznica odejścia Śp. Kasi.

Pamiętam...... i wspominam tę datę ze smutkiem.
Dziękuję Panu,że zdążyła poznać inne życie.
Pozdrawiam Pana i Córki.
Andrzej Świątczak
DAS Poznań.
 
ps:Przez rok żyłem w nieświadomości, że odeszła;-((((

Cześć Jej Pamięci!

Piotr Kowalski

Kliknij na obrazek, żeby przeczytać artykuł.


Nazwa użytkownika
Hasło
Zapomniałem hasło
0
0
0
Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać świeże aktualności na Twój email !

Copyright Piotr Kowalski. Materiały umieszczone na tej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk zamieszczonych treści i ich publikacja w jakiejkolwiek formie bez zgody autora, zabronione.

SZKOLENIA AKTUALNOŚCI NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP