START O NAS MAPA STRONY KONTAKT LINKI
SZKOLENIA AKTUALNOŚCI ARCHIWUM NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP REJESTRACJA
WNWA

07.08.2022

Od 08.08.2022 rozpoczynam regularne spożywanie wybranych owoców, owoców jagodowych oraz warzyw w formie zaproponowanej przez Juice Plus. 6 miesięcy temu rozpoczęła to moja Mama, której produkty Juice Plus pomogły wyjść z ...

więcej

03.08.2022

Wracam po długiej przerwie spowodowanej zaangażowaniem się w działalność edukacyjną związaną z nauczaniem języka angielskiego w prywatnej szkole w Warszawie. Praca ta w latach 2016-2020 całkowicie zdominowała moje życie zawodowe, ale oczywiście nie na tyle, aby w ogóle zrezygnować z prowadzenia zajęć sportowych z kijkami, ale tym razem ...

więcej

22.03.2016

Dziś mija 5 Rocznica Śmierci śp. Kasi Wota.

Chciałbym upamiętnić na zawsze te wspólne lata spędzone z Nią podczas promocji wellness i chodzenia z kijkami po zdrowie zarówno w USA jak i w Polsce, a także podkreślić sens walki o pokonanie ciężkiej choroby z jaką ...

więcej

Tom Rutlin - Ojciec Nordic Walking i Twórca Exerstriding Total Body Walking oraz Piotr Kowalski - pionier Nordic Walking i Exerstriding w Polsce - zapraszają wszystkich chętnych na wspólny trening marszowy z kijkami - Dla Zdrowia, Sprawności Fizycznej i Długowieczności:

więcej

Wywiad "rzeka" z Piotrem Kowalskim

W związku z coraz liczniejszymi przypadkami mylenia ważnych informacji w kwestii moich działań na niwie historii promocji NW w Polsce, postanowiłem je inaczej niż zwykle podsumować.Publikuję odpowiedzi na pytania do wywiadu ze mną, który się nigdy nie ukazał oficjalnie (choć bez mojej ...

więcej

Warszawa, 22.03.2015r

Dziś mija 4 Rocznica Odejścia Najdroższej Memu Sercu śp.Kasi Wota.

Do Zrealizowania Twoich Marzeń już Blisko Mój Aniele, Dałaś mi z Siebie tak Wiele, że nie sposób Nigdy Zapomnieć. Choć Dziś bardziej czuje, że niby jakaś głęboka Rana nie chce się ...

więcej

Zapraszam Amatorów Chodzenia z Kijkami do udziału w konsultacjach i szkoleniach, dotyczacych Nordic Walking oraz Exerstriding!

To doskonała okazja, aby nauczyć się posługiwać odpowiednio dobranymi, profesjonalnymi kijkami w sposób prawidłowy i skuteczny dla osiagnięcia własnych celów, a przede wszystkim dla czerpania korzyści zdrowotnych.

Dla tych z ...

więcej

11 czerwca 2014r. w godzinach 11:00 - 18:00, na terenie Uczelni Łazarskiego (Warszawa, ul. Świeradowska 43, 10 minut od Metra Wilanowska) odbędzie się trzecia edycja akcji "Dzień Zdrowia na Uczelni Łazarskiego".

Jej celem jest popularyzacja ...

więcej

Warszawa, 22.03.14

Kochana Kasiu!

Twój brak nadal odczuwamy w naszych sercach z wielkim bólem, zwłaszcza teraz, gdy sami bardzo cierpimy.

Tak bardzo bym chciał, abyś tu z nami była Kasieńko.

3 lata temu, 22.03.11 Bóg zdecydował inaczej, i zabrał mi Ciebie na Wieczny Spacer Z ...

więcej

Dziś mija 2. rocznica Odejścia Mojej Ukochanej Śp. Kasi Wota, Wspaniałej i Niezrównanej Propagatorki Wellness oraz Chodzenia z Kijkami po Zdrowie, a przede wszystkim Wzoru do naśladowania przez wszystkie osoby zmuszone stawić czoła chorobie, zwłaszcza Amazonki z Centrum Onkologii w Warszawie i inne w różnych miejscach w Polsce, których ...

więcej

biegamy.orgAktualności

 Dlaczego samo spacerowanie nie wystarcza aby być w pełni sprawnym fizycznie?

Spacerowanie/chodzenie jest jak dotąd najpopularniejszą formą aktywności ruchowej na świecie. Jest bezpieczne, proste i praktyczne. Ponadto większość ekspertów potwierdza, że jest ono zarówno bezpiecznym jak i skutecznym sposobem na zbudowanie sprawności sercowo-naczyniowej. Niestety, eksperci mówią nam zarazem, że oprócz utrzymywania serca i naczyń krwionośnych w dobrej kondycji powinniśmy także ćwiczyć siłę i wytrzymałość mięśni górnej połowy ciała. Powszechnie zalecanym rozwiązaniem jest w tym przypadku trening oporowy i siłowy. Pomimo oczywistej obecnie dla nas wszystkich prawdy, że aktywność fizyczna może poprawić jakość i długość naszego życia, wpłynąć na nasz lepszy wygląd oraz poprawić samopoczucie, to jednak nadal niewiele osób uprawia regularnie jakąkolwiek formę ćwiczeń. Najbardziej znaną wymówką jest „brak czasu”. Zatem czy dziś oczekuje się od coraz bardziej zapracowanych ludzi spacerowania (lub uprawiania innej formy treningu aerobicznego) oraz jednocześnie uczęszczania do siłowni/klubów fitness w celu dźwigania ciężarów? W większości przypadków to się na pewno nie wydarzy.

Jest jednak dobra wiadomość: otóż Exerstriding Total Body Walking zapewnia jednoczesny aerobiczny trening całego ciała w połączeniu ze skutecznym ćwiczeniem oporowym i siłowym wszystkich mięśni. Z każdym krokiem marszu z kijkami Exerstrider trenujemy skutecznie każdą najważniejszą grupę mięśniową. Regularne spacery techniką Exerstriding, wykonywane z umiarkowaną intensywnością przez większość dni w tygodniu, pozwalają na utrzymywanie wysokiego poziomu sprawności sercowo-naczyniowej, szczupłej, silnej i wysportowanej sylwetki.

Zatem trening nie musi polegać na ciężkiej pracy fizycznej! Wystarczy rozpocząć uprawianie Exerstriding, aby nauczyć się jak trenować mądrzej, a nie ciężej, w celu osiągnięcia własnych celów prozdrowotnych, w tym pełnej sprawności fizycznej.

Nazwa użytkownika
Hasło
Zapomniałem hasło
0
0
0
Zapisz się do naszego newslettera
aby otrzymywać świeże aktualności na Twój email !

Copyright Piotr Kowalski. Materiały umieszczone na tej stronie internetowej objęte są ochroną wynikającą z ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych.
Kopiowanie, rozpowszechnianie, przedruk zamieszczonych treści i ich publikacja w jakiejkolwiek formie bez zgody autora, zabronione.

SZKOLENIA AKTUALNOŚCI NATURE FITNESS WELLNESS PARTNERZY SKLEP